Arrangementer
Arrangementer

Arrangementer

29.06.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

01.07.2022., Friday

Vocal group Čilipi

Cavtat promenade

20:30

02.07.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

02.07.2022., Saturday

Konavle Art - Music & Word Festival

21:00

Ensamble GLAZBENE STAZE

Cavtat Culture centre

03.07.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

03.07.2022., Sunday

Cinema under the stars

21:30, Cavtat open air cinema

Everything everywhere all at once, action/ comedy

03.07.2022., Sunday

Konavle Art - Music & Word Festival

21:00

Young musicians to honor Bukovac, Barbara Ćorak-flute & Ivo Baule-guitar

Bukovac house

04.07.2022., Monday

Cinema under the stars

21:00, Cavtat open air cinema

Minions 2, The rise of Gru, comedy/adventure

05.07.2022., Tuesday

Cinema under the stars

21:30, Cavtat open air cinema

Lunana, A Yak in the classroom, drama/adventures

05.07.2022., Tuesday

Konavle Art - Music & Word Festival

21:00

Closing ceremony

JAZZ & WINE CONCERT

Franciscan monastery, Pridvorje

06.07.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

07.07.2022., Thursday

Vocal group Oštro

Cavtat promenade

20:30

09.07.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

10.07.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

10.07.2022., Sunday

Cavtat majorettes

21:00

Cavtat Summer stage

11.07.2022., Monday

Čilipi folklor

21:30

Cavtat Summer stage

13.07.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

15.07.2022., Friday

Vocal group Ragusavecchia

Cavtat promenade

20:30

16.07.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

17.07.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

17.07.2022., Sunday

Cinema under the stars

21:30, Cavtat open air cinema

Thor: Love and hunder, action/adventure

18.07.2022., Monday

Cinema under the stars

21:00, Cavtat open air cinema

Pil’s adventures,animated/sync

19.07.2022., Tuesday

Cinema under the stars

21:30, Cavtat open air cinema

Do not hesitate. triler

 

20.07.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

22.07.2022., Friday

Vocal group Čilipi

Cavtat promenade

20:30

23.07.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

24.07.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

25.07.2022., Monday

Dance studio Stage - Big Gatsby

21:00

Cavtat Summer stage

27.07.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

28.07.2022., Thursday

Vocal group Oštro

Cavtat promenade

20:30

30.07.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

31.07.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

02.08.2022., Tuesday

Step'n jazz Dubrovnik dance studio

21:00

Cavtat Summer stage

03.08.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

05.08.2022., Friday

Vocal group Ragusavecchia

Cavtat promenade

20:30

06.08.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

07.08.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

07.08.2022., Sunday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

08.08.2022., Monday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

09.08.2022., Tuesday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

10.08.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

12.08.2022., Friday

Vocal group Čilipi

Cavtatska riva

20:30

13.08.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

14.08.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

17.08.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

18.08.2022., Thursday

Vocal group Oštro

Cavtat promenade

20:30

20.08.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

21.08.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

21.08.2022., Sunday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

22.08.2022., Monday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

23.08.2022., Tuesday

Cinema under the stars

Cavtat open air cinema

21:00

24.08.2022., Wednesday

OMB - Željko Mirović Miš

Cavtat promenade

20:30

25.08.2022., Thursday

Dance studio Stage

21:00

Cavtat Summer stage

26.08.2022., Friday

Vocal group Čilipi

Cavtat promenade

20:30

27.08.2022., Saturday

Duo Easy

Cavtat promenade

20:30

28.08.2022., Sunday

Čilipi folklor

Čilipi

09:30-12:00

29.08.2022., Monday

Čilipi folklor

21:00

Cavtat Summer stage


Musikkkvelder i Cavtat

Musikkkvelder i Cavtat

juli - august

Konavle kunstforening har arrangert festivalprosjektet "Musikk & Ord" i 10 år. Målet har vært å oppmuntre til kulturelle opptredener og aktiviteter i Konavle. Nylig etablerte de et nytt prosjekt under navnet "musikkvelder i Cavtat", en konsertsyklus med kammermusikk som varer fra juni til september.

Cavtatsommer

Cavtatsommer

juli - august

Cavtatsommer er en rekke kultur - og underholdningsarrangementer som avholdes årlig fra slutten av juni til begynnelsen av september.

Arrangemntene innholder kultur og underholdningsprogram som dans og musikkshow, gateopptredener, konserter med klassisk musikk, etc. Alle arrangementene er gratis.

Epidaurus Festival

Epidaurus Festival

september

Epidaurus festival er en ny musikkfestival som ble først arrangert i 2007. Andre kunstformer som drama, litteratur, folklore og læreverksted har også blitt en del av arrangementet. Festivalen ble grunnlagt av pianisten Ivana Marija Vidović fra Dubrovnik, opprinnelig fra Cavtat. Ønsket bak var å tilføye kunst i form av ulike arrangement til hjembyen, som hun var så glad i.

Unseen - film festival

Unseen - film festival

juli

Kortfilm- og kunstfestival innen innovativ media som arrangeres av unge kroatiske forfattere. Filmene blir vist på offentlige steder langs bryggen i Cavtat, noe som gir tilskueren et tilfeldig og plutselig møte med filmen.

Duften av jul i Konavle

Duften av jul i Konavle

desember

"Duften av jul i Konavle" startet i Konavle i 2008 som et arrangement for å promotere Konavles rurale turisme, i form av et av de største julesangkorene i Kroatia. Med tiden har dette blitt et gjenkjennelig turistprodukt, som gir økt verdi til hele Dubrovnik- området som turistmål. "Duften av jul i Konavle" mottok den gyldne solsikkemedaljen for den beste manifestasjonen av rural turisme i Kroatia.

Čilipi folklor

Čilipi folklor

juli - oktober

Folklore events in Čilipi occur every Sunday from Easter till the end of October. At the local square in front of the St. Nicholas' Church, after the Sunday Mass which starts at 11.15, the local folklore ensemble will introduce you with the customs and traditions of Konavle. A visit to Čilipi is also an opportunity to see the County House which treasures valuable ethnological items, as well as to buy an original souvenir ornamented with the famed Konavle embroidery.

Turistkontoret i Konavle

Adresse: Turistkontoret i Konavle
Zidine 6, 20210 Cavtat - HR
Phone & fax: Phone: +385 (0)20 479 025
Fax: +385 (0)20 478 025
E-mail: